Magnet - M017 - Dům U Červeného lva
Cena:
250 Kč
Magnetická miniatura domu z porcelánu:
Máte před sebou obrázky detailně propracované repliky skutečného domu, která je na zadní straně magnetická. Jde o velmi věrně zpracovaný kus. Je to ručně vytvořený porcelánový model průčelí pražského domu a patří k těm nejhezčím.
Jak vzniká:
Základní model je vyrobený v měřítku podle skutečné předlohy. Pak je komplikovaným způsobem převeden do formy, z které získáme odlitím porcelánové hmoty jednotlivé díly. Po sestavení, retuši, usušení a vypálení, začne znovu pečlivá a detailní retuš. Následuje ruční malování, několik vrstev glazury a další výpal (1200°C). Jde o unikátní a propracovanou techniku tvorby magnetických modelů s tématem průčelí historických domů. Výsledek máte před sebou…
Co je cílem:
Naší snahou je zachytit krásu architektury v otisku keramické hlíny, přenést kousek poezie staré Prahy do Vašich domovů.
Předlohou modelu je dům U Červeného lva, který najdete na adrese:
Nerudova 236/41, Malá Strana, 118 00 Praha 1, Česká republika
Historie domu U Červeného lva:
Původně gotický dům byl dlouhou dobu spojen s domem vedlejším, oba vznikly ve 14. století a byly značně poničeny požárem v roce 1541. Přesto nedošlo k fasádovému spojení v jeden dům. Lev na domovním znamení drží pohár, znamení zlatníků. Na průčelí ho umístil zlatnický mistr Gabriel Goldenhauer, který v roce 1637 dům zakoupil. Roku 1703 zde zemřela matka malíře Petra Brandla. O sjednocení domů svědčí i to, že byl přístupný pouze domem sousedním. Uvnitř jsou zachovalé renesanční trámové stopy. Dnešní vnější podoba je z poloviny 18. století.
Kvalita a obal:
Magnetické modely jsou miniaturami průčelí reálných staveb. Klademe velký důraz na kvalitu a detail zpracování našich výrobků. Domeček je ručně vytvořený z porcelánu a ručně malovaný, proto se mohou jednotlivé kusy mírně lišit velikostí a odstínem barvy. Každý kus je originální a jedinečný. Balíme je do ručně vyráběných a plně recyklovatelných kartonových krabiček.
P.S.
Tradičními zákazníky jsou obyvatelé našeho Starého kontinentu. Často posíláme naše domky až do USA a Kanady. Putují také do Asie, nejvíce se líbí v Japonsku a Jižní Koreji. Máme radost, když se rozjedou do světa, ale stejně tak, když potěší našince.